LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO- Myslim Murrizi zby** Bashën/ Printon fletët e rikandidimit

23 Nëntor 2018, 18:37, Aktualitet CNA
FOTO- Myslim Murrizi zby** Bashën/ Printon fletët e rikandidimit

Kreu i Partisë Demokratike në Lushnjë dhe deputeti i qarkut të Fierit, Myslim Murrizi nuk ka pranuar të tërhiqet nga drejtimi i degës.

CNA.al më parë raportoi se Murrizit i ishte kërkuar largimi nga drejtimi i degës dhe vendosja e një tjetër emri në krye të saj.

Pas debateve dhe përplasjeve të forta me të deleguarit dhe vetë Lulzim Bashën, Murrizi ka vendosur të rikandidojë duke zbythur kryetarin e PD.

Mësohet se Myslim Murizi pas debateve dhe sherreve më Bashën nuk ka pranuar as të ketë rival. Ai ka printuar edhe fletën e votimit ku do jetë i vetëm si Enver Hoxha dikur.

Murrizi njihet si një nga mbështësit e Bashës, por ky i fundit po kërkon ta largojë. Përballë qëndresës së Myslimit pritet të ketë një tjetër skenar, por betejën e parë Luli tashmë e ka të humbur./ CNA.al

?Dëshmorët? e zgjedhjeve të Lulit/Pas Bejkos në Gjirokastër bie edhe Myslym Murrizi në Lushnjë ?

Lajmet e fundit nga