LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dëshmorët” e zgjedhjeve të Lulit/Pas Bejkos në Gjirokastër bie edhe Myslym Murrizi në Lushnjë ?

23 Nëntor 2018, 16:02, Aktualitet CNA
“Dëshmorët” e zgjedhjeve të Lulit/Pas Bejkos në

Kreu i PD Lushnje, Myslym Murrizi nuk është lejuar të rikandidojë për këtë degë.

CNA.al ka mësuar se Murrizi po perplaset për rikandidim për këtë degë.

Myslym Murrizi njihet si një nga mbështetësit më të mëdhenj të Lulzim Bashës, por edhe ai po bie ?dëshmor? si Roland Bejko, nga vetë dora e Lulit dhe pazaret me të.

Ende nuk ka të dhëna nëse Murrizi ka pranuar tërheqjen apo jo dhe a do rikandidojë për mandatin tjetër në krye të PD në Lushnjë.

Pak kohë më parë Murrizi u përplas më Alfred Lelën një nga këshilltarët e afërt të Bashës dhe i financuar nga bizneset e familjes. Ky sherr duket se i ka kushtuar Murrizit jo pak./ CNA.al

Dorëheqja e kreut të PD Gjirokastër/ Zbulohet skema

Zgjedhjet e Bashës/Tërhiqet nga rikandidimi kryetari i PD në Gjirokastër

Lajmet e fundit nga