LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mariah Carey në gjyq/ Ngacmonte seksualisht truprojën

8 Nëntor 2017, 23:30, Aktualitet CNA

Ish truproja i sigurisë së Mariah Carey e ka kërcënuar se do të padisë atë. Djaloshi që punonte për të thotë se ajo vazhdimisht e poshtëronte duke iu referuar atij si nazist, kokëtharë, një anëtar i KKK dhe një supremacist i bardhë. Avokati i Michael Anellës ka përgatitur një projektligj të padisë, duke pretenduar se truproja ka punuar për Mariah nga qershori 2015 deri në maj 2017 duke kërkuar dhe një dëmshpërblim prej 221,329.51 dollarësh.

Anello thotë se Mariah e poshtëronte atë dhe kolegun e tij duke iu referuar atyre si anëtarë të grupeve të urrejtjes.

Anello gjithashtu pretendon se Mariah “donte të ishte e rrethuar me njerëz të zinj, jo me njerëz të bardhë”./CityNews

Lajmet e fundit nga