LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykatësja dënon fajtorin me 114 komplimenta për ish-të dashurën e tij

8 Nëntor 2017, 22:20, Aktualitet CNA

Ndëshkimi zakonisht përshtatet gjithmonë me krimin. Në këtë rast, ndëshkimi ndoshta ndjehej si torturë për një burrë nga Hawaii i cili theu një urdhër mbrojtës dhe kontaktoi ish të dashurën e tij.

“Për çdo gjë të keqe që ke thënë për të, do të thuash një gjë të këndshme”, shpjegoi gjyqtarja e qarkut të dytë Rhonda Loo për të pandehurin Daren Young. I riu, 30 vjeç, u gjet fajtor për dërgimin e 144 mesazheve të bezdisshme dhe të zemëruara dhe thirrjeve për ish të dashurën e tij gjatë një periudhe 3-orëshe

 

I riu gjithashtu u dënua me 157 ditë në burg. Dhe për të shtuar lëndime financiare për fyerje, gjykatësi urdhëroi Young të paguajë 2.400 dollarë gjobë dhe të shërbejë 200 orë shërbim në komunitet. Ai gjithashtu mori dhe një urdhër ndalese për dy vite./CityNews

Lajmet e fundit nga