LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Imazhet prekëse të familjes nga Lushnja, ku varfëria ka pushtuar gjithçka

8 Nëntor 2017, 21:42, Aktualitet CNA

Emisioni ?Opinion? ka ndërmarrë sot një nismë bamirësie në ndihmë të një familjeje të varfër në fshatin Thanasaj të Lushnjës.  Përmes thirrjes publike në emisionin live do të synohet ndihma konkrete e familjes me 7 anëtarë,  identifikuar nga nisma ?Fundjavë Ndryshe?.

Për të njohur më mirë Dritanin dhe fatin e familjes së tij, problemet e 4 femijeve dhe nenes se tij te semure, vjen kronika e realizuar në Thanasaj të Lushnjës nje ditë më parë.

 

Lajmet e fundit nga