LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Avokati kundër Lu-së: Nuk ka arrestim me 'qitje të largët', nëse ka prova veproni sot

8 Nëntor 2017, 21:45, Aktualitet CNA

Avokati Saimir Vishaj, ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit të SHBA-ve, për arrestimin e peshqve të mëdhenj.

Teksa komentoi deklaratën se në janar do të ketë arrestime të bujshme të këtyre “peshqëve të mëdhenj” ai u shpreh se nuk ka arrestim me qitje të largët, por nëse dikush ka shkelur ligjin duhet të arrestohet sot në moment.

Më tej juristi u shpreh se paralajmërimet “peshku i madh peshku i vogël nuk i shërbejnë qytetarëve shqiptarë”, dhe drejtësia e policia duhet të veprojë menjëherë nëse ke prova për shkelje të ligjit, kushdo qoftë ai. /CityNews

Lajmet e fundit nga