LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këto 40 arkivolë do t’ju sigurojnë biznesin më të suksesshëm

8 Nëntor 2017, 22:50, Aktualitet CNA

Tre miq nga Bournemouth shpresojnë të përfitojnë nga lakmia e çuditshme e njerëzve gjatë gjithë vitit me një sipërmarrje biznesi të përqendruar rreth marrjes me qira të arkivoleve.

“Ideja lindi gjatë Halloween,” shpjegon Mike Waters. Ai është një nga tre sipërmarrësit e ?Merr me qira një arkivol?.

“Karl (një nga themeluesit e tjerë) gjithmonë ka shumë gjëra të çuditshme në depon ku ai punon. Dhe këtë herë ai përfundoi me 40 arkivole.”

Ideja e djemve lindi teksa ata po shkonin në festë Halloween-i dhe vendosën të shkonin atje në një mënyrë aspak tradicionale. Në vend që të shkonin me makinë ata morën arkivole të futura në makina.

Shakaja e tyre duket se u prit aq mirë sa ajo u bë një trend dhe virale, kështu që djemtë vendosën të themelonin biznesin e tyre të transportit me arkivole.

?Merr me qira një arkivol? ofron dy mundësi unike për iramarrësit e interesuar. Për 100 paund (132 dollarë) klientët mund të “mbërrijnë në festë në arkivolin, të asistuar nga anëtarët e ekipit. Për £ 300 (396 dollarë ), klientët mund mbajnë arkivolin për një natë.

Ata madje ofrojnë dhe opsione shtesë si një makineri tymi e cila nxjerr tym sapo arkivoli hapet për të dhënë efekte më dramatike.

Ndonëse Halloween është koha e tyre më e ngarkuar e vitit, tre të rinjtë përqëndrohen të vazdojnë biznein e tyre dhe gjatë vitit./CityNews

Lajmet e fundit nga