LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Rrugët e Francës “pushtohen” nga fluturat gjigande

9 Nëntor 2017, 00:00, Aktualitet CNA

Mantra është një artist i talentuar me bazë në Francë, i cili ka kthyer muret e mërzitshme të ndërtesave rezidenciale dhe komerciale në pjesë të artit gjigand. Duke pikturuar flutura hiperrealiste 3D në fasadat e ndryshme, Mantra ka krijuar vepra arti të jashtëzakonshme të kutive të mëdha të mostrave të fluturave.

 

Edhe pse artisti aktualisht jeton në Metz, muralet e tij mund të dallohen jo vetëm në Francë. Ato tashmë janë shfaqur në qytetet austriake dhe spanjolle, gjithashtu ka disa shembuj të këtyre iluzioneve të mendjes në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogotas. Nëse doni të dini se ku do të “fluturojnë” më pas këto flutura gjigande, sigurohuni që të mbani një sy në Instagramin e Mantrës.

Lajmet e fundit nga