LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita braktis Komisionin e Sigurisë/ Noka: Nuk mund të lejojmë qeverisjen nga krimi

30 Tetor 2017, 10:05, Aktualitet CNA

Deputetët e opozitës kanë braktisur mbledhjen e sotme të Komisionit të Sigurisë.

Në një dalje për mediat, deputeti i PD, Flamur Noka është shprehur se nuk do të lejojnë që Shqipërinë ta qeverisë krimi.

Deputeti Noka theksoi se në ditët në vijim do të bëhet i ditur edhe aksioni opozitar.

?Ne nuk do të djegim Shqipërinë për pushtet, por nuk mund ta pranojmë që Shqipërinë ta qeverisë krimi. Aksioni opozitar do të bëhet i ditur në ditët në vijim?- tha Noka.

Gjithashtu Noka tha se ?Duke futur kokën në rënë, leckat i ka jashtë. Nuk mund të mbrojmë këtë fasadë. Opozita do ndërmarrë aksion politik ndaj kësaj qeverie kriminale. Kemi platformën tonë. Një qeveri që lufton mafian, krimin dhe të garantojë zgjedhje të lira. Me këtë qeveri nuk pranojmë që të ecim në normalitet.?/ CityNews

Lajmet e fundit nga