LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ushtroi dhunë ndaj ish-bashkëshortes/ Në pranga 40-vjeçari

30 Tetor 2017, 07:41, Aktualitet CNA

Policia e Dibrës ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim për veprën penale “Dhunë në familje”.
Mësohet se i arrestuari është shtetasi Durim K, 40 vjeç, banues në Peshkopi.
Ky shtetas ishte shpallur në kërkim me datë 30.09.2017, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij, shtetases M.K, duke i shkaktuar dhe dëmtime të lehta.
Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Dhunë në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal./ CityNews

Lajmet e fundit nga