LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burri nga Venezuela kërkon leje nga qeveria për të vdekur

29 Tetor 2017, 22:10, Aktualitet CNA

Marco Guillen është i paralizuar nga këmbët dhe nuk lëviz fare. Kërkon produktet farmaceutike që i duhen dhe kryesisht pampersa. Por kriza ekonomike Venezueliane e ka goditur keq atë dhe mezi përballon blerjen e ushqimit. Ajo që ai i kërkon shtetit është një vdekje e lehtë.
Marco e kalon ditën e tij në një dhomë të vogël rreth 75 metra katërore, dhe jeton në kushte të vështira. Gruaja e tij kujdeset shumë për të mesa mundet, dhe vajza e tyre gjithashtu. Venezula po kalon një moment shumë të vështirë, me shumë mungesa ushqimi, pije dhe paraje./CityNews

Lajmet e fundit nga