LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryeministri flet në frikë, si Beni që këndonte këngë partizane në pyll

29 Tetor 2017, 18:25, Aktualitet CNA

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama, pas publikimit të “Komunikimit Javor”.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili e akuzon Ramën si shkollëpak, i cili flet për ekonominë por nuk kupton hiçgjë nga ajo. Sipas ish-kryetarit të LSI-së, Rama voton kundër drejtësisë dhe ndonëse trembet për vdekje, hiqet si trim.

“Ky shkollepaku llomotit e grin fjale, qe nuk i kupton, lart e poshte dhe gjithe diten,ne konferenca faccebookiste,ne parlament,kur u hakerrehet gazetareve,kur flet per ekonomine imagjinare nga e cila s’kupton hicgje,kur shkreh njerin budallek pas tjetrit,kur i lemerisur voton kunder drejtesise per te mbrojtur drogen dhe trafikantet,kur i trembur per vdekje ben be qe nuk ka frike”, – shhkruan Vasili.

Ai u bën thirrje qytetarëve që të mos humbasin kohë për të dëgjuar Ramën, pasi logorja e tij haliçinante tregon se po i jep kurajo vetes në frikën që e ka kapluar.

“Mos humbni hic kohe qe ta degjoni gjithe kete logore halucinante te tij sepse a e dini pse e ben?
Do ti jape kurajo vetes shkollepaku i trembur shume, ashtu si Beni i vogel tek filmi,qe nga frika kendonte kenge partizane kur ecte ne pyll”, – përmbyll shkrimin e tij Vasili. /CityNews

Lajmet e fundit nga