LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përsëri kanabisi shqiptar mbulon plazhet e Leçes

29 Tetor 2017, 18:09, Aktualitet CNA

Në 23 tetor finacierët e Leçes pas një telefonate anonime mblodhën në plazh 17 pako me kanabis ?Made in Albania?.

Pa u mbushur java në zonat e mbrojtura ekologjike të Le Cesine, karabinierët gjetën në një plazh tashmë të braktisur nga turistë 2 qese me kanabis me peshë 40 Kg.

Karabinierët po hetojnë, nëse kemi të bëjmë me dy pako të rëna nga ndonjë skaf apo gomone , që transporton drogë nga Shqipëria në Leçe, apo mos ndoshta është mbytur ndonjë skaf dhe pakot janë pjesë e ngarkesës së drogës të skafit në fjalë.

 

Gjergj Thanasi

Lajmet e fundit nga