LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kryeministri ironizon Ramën/ Mos u çudisni kur të thotë “Mirëmëngjes, Rroftë Sali Berisha!”

30 Tetor 2017, 07:36, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka reaguar pas inaugurimit të Qendrës së Reanimacionit në Spitalin e Traumës, nga kryeministri Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Berisha shkruan se Rama tashmë edhe investimet e nisura në kohën e tij dhe të financuara nga të huajt, po i shet si të vetat.

Duke ironizuar kryeministrin aktual, Berisha shprehet ?Pritet që një të diele t?u thotë shqiptarëve ?Mirëmëngjes, Rroftë Sali Berisha!?

Statusi i plotë:
Rama?:Amnesia, amnesia, amnesia, ose i rrjedhur totalisht!
Pritet qe nje te diele t?u thote shqiptareve ?Miremengjes, Rrofte Sali Berisha!?
Te dashur miq, Rama si zakonisht çeli diten me mashtrimin e radhes. Ai u serviri qytetareve si projekt te vehtin Qendren e Traumes ne Spitalin Ushtarak, me te cilen qeveria e tij nuk ka asnje lidhje. Qendra e Traumes eshte nje projekt i qeverise se meparshme me Kooperacionin Italian, per te cilen kjo qeveri nuk ka dhene as dhe nje gozhde.
Ky njeri mesa duket ka humbur memorien dhe i ka filluar rrjedhja e plote.
Po vazhdoi keshtu, se shpejti ne ndonje te diele do harroje dhe i lajthitur do t?u thote shqiptareve ?miremengjes po ju pershendes me nje rrofte Sali Berisha!?
Natyrisht, kur nuk tregon dot asgje tenden kjo te mbetet, por? kujdes!! sb/ CityNews

Lajmet e fundit nga