LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama tregon objektet kulturore që do rikonstruktohen vitin e ardhshëm

30 Tetor 2017, 08:24, Aktualitet CNA

Në mbledhjen e sotme me kryesinë e Partisë Socialiste, kryeministri Rama ka folur për objektet kulturore të cilat do të rikonstruktohen vitin e ardhshëm.

Kreu i qeverisë deklaroi se në buxhetin e vitit të ardhshëm është parashikuar rikonstruktimi i Bibliotekës Kombëtare, i Galerisë së Arteve si dhe Muzeu Kombëtar.

Kreu u qeverisë tha se në fillim do vijojë puna për Bibliotekën e re Kombëtare dhe më pas do vijohet me Galerinë dhe Muzeun Kombëtar.

Gjithashtu Rama tha se investime të rëndësishme do të ndërmerren edhe në bujqësi dhe sektorë të tjerë.

Kreu i qeverisë ndër të tjera theksoi se synimi kryesorë është të garantohet një rrijte e qëndrueshme ekonomike./ CityNews

Lajmet e fundit nga