LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sot lamtumira e fundit për gazetaren Adela Xhamani

30 Tetor 2017, 08:08, Aktualitet CNA

Sot jepet lamtumira e fundit për gazetaren Adelajda Xhamani, e cila ndërroi jetë mëngjesin e ditës së djeshme, pas një ataku në zemër.

Ndarja e parakohshme nga jeta e gazetares Adela Xhamani shokoi mbarë opinionin publik.

Homazhet në nder të Adela Xhamanit do të mbahen sot në orën 12:00 tek Kinemaja e qytetit të Kavajës, ndërsa varrimi do të bëhet në orën 14:00.

Njoftimi për homazhet dhe ceremoninë mortore është bërë nga miku i saj Eraldo Rexha.

?Sot e kam të pamundur të shkruaj për ty Adela… Por meqë të gjithë e dinin miqësinë tonë, e kam unë për detyrë t’i njoftoj të gjithë dashamirësit e tu, se nesër ora 12:00, në Kinemanë e qytetit tënd, Kavajës, do të mbahen homazhet për ty engjëll dhe prej aty do bëhet përcjellja jote për në banesën e fundit…? -shkruan Eraldo Rexha./ CityNews

Lajmet e fundit nga