LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama mbledh kabinetin qeveritar me grupin e PS

30 Tetor 2017, 07:46, Aktualitet CNA

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka mbledhur së bashku kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendit, në takimin e përjavshëm për rakordimin e punëve mes tyre.

Mbledhja, e cila po zhvillohet në ambjentet e kryesisë së Kuvendit, ka për qëllim koordinimin e axhendes javore parlamentare e qeveritare. Takime te qeverisë dhe grupit parlamentar janë tashmë një praktikë e përjavshme.
Ndërkohë, rreth orës 09:00 pritet të zhvillohet një mbledhje e grupit parlamentar socialist nën drejtimin e kreut të grupit Taulant Balla./ CityNews

Lajmet e fundit nga