LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ Akuza e fortë e Bushatit: Basha përcjell konfuzion në drejtimin e PD

30 Tetor 2017, 09:56, Aktualitet CNA

Në një intervistë ekskluzive për CityNews.al, anëtarja e kryesisë së PD, Endira Bushati ka theksuar se kreu aktual i PD, Lulzim Basha përcjell konfuzion në drejtimin e kësaj partie.

?Humbja dërrmuese, frika nga pushteti, konfuzioni që përcjell Basha në drejtimin e partisë, ndikojnë që demokratët t?i largohen Partis? Demokratike.?- u shpreh Bushati.

Sipas Bushatit, demokratët nuk e kuptojnë pse u hap Çadra kur në fund u bë Marrëveshja me Ramën, ç?përmbante marrëveshja, pse gjatë fushatës PD goditi LSI-në e tani Basha e ka ?shoqe? të ngushtë bashkë me Koço Kokëdhimën, nga e gjeti Basha listën ?fituese? të deputetëve etj.

Ndër të tjera Endira Bushati tha se ?Sot, demokratët kuptojnë që nën drejtimin e Bashës, PD-së i mungon mbi të gjitha morali. Sot, Basha është një kryetar pa parti!?

Bushati thekson se janë këto arsyet që shumë demokratë kuptojnë dita ditës nevojën e një platforme për të dalë kjo situatë.

Gjithashtu Bushati rendit edhe disa pika, me ide e preferenca të ndryshme sesi PD mund të dalë nga kjo situatë.

?Shumë ide e propozime të tjera mund të shtohen. Por problemi qëndron se Basha nuk dëgjon e as, qoftë dhe për formalitet protokollar, përgjigjet një grupi kaq të madh anëtarësh kryesie, këshilli kombëtar, themeluesish e ish deputetësh. Basha, mbase shpreson, se pas skandaleve të Ramës, do t?i ?vijë radha? vetë… Që t?i vijë radha, duhen vota… Dhe tani ka 230 mijë më pak se nga vetë humbja e 2013?.- përfundoi Bushati./ CityNews

Ekskluzive/Anëtarja e kryesisë së PD: 6 arsyet që demokratët shohin si shkaktarë kryesorë të humbjes në 25 qershor

 

Lajmet e fundit nga