LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anëtarja e kryesisë së PD/ Basha asgjë për bashkimin

30 Tetor 2017, 09:38, Aktualitet CNA

Anëtarja e kryesisë së PD dhe kryetarja e Departamentit të Administratës publike në PD, Endira Bushati e pyetur nga Citynews.al në lidhje me qëndrimet e liderit historik Berisha për reflektim dhe bashkim të PD tha se, ? Doktor Berisha e ka cilësuar gjendjen e PD-së pas zgjedhjeve të 25 qershorit, si më të rëndën në historinë e saj.

Liderit historik të kësaj partie, natyrshëm, i dhemb më shumë se kujtdo kjo situatë, ndaj dhe thirrja për bashkim është përpjekja dhe kontributi i tij për të përmirësuar gjendjen?.  Pyetjes se çfarë po bën Basha për të bashkuar Partinë Demokratike, ajo tha “Asgjë! ?Disa fjali pa substancë në konferenca e intervista. A thua realizohet bashkimi me 2-3 fjali, pa veprime e akte politike??? Nga ana tjetër po bëhet sikur po bëhet analiza e humbjeve të zgjedhjeve në strukturat e partisë. Shumë nga anëtarët e grupeve të punës kanë zgjedhur të mos jenë pjesë e kësaj farse?./ CityNews

Lajmet e fundit nga