LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inagurohet godina e Vettingut/ Mulaj: Do të bëjmë drejtësi edhe sikur qielli të përmbyset

30 Tetor 2017, 09:33, Aktualitet CNA

Ditën e sotme u inagurua godina e Vettingut. Gjatë inagurimit ka folur kryetarja e Kolegjit te Apelimit, Natasha Mulaj.

Gjatë fjalës se saj ajo u shpreh se fraza “të gjithë të barabartë para ligjit? duhet të perceptohet nga publiku.

Më tej ajo shtoi se besimi i publikut te e drejta  dhe ndershmëria e drejtësisë ka humbur.

?Eksperiencat në drejtësi kanë krijuar bindjen se duhet të kesh lidhje të forta politike dhe shumë para për ta blerë?, u shprej Mulaj.

Në përfundim të fjalës së saj ajo u shpreh se duhet të bëjmë detyrën tonë, duhet të bëjmë drejtësi edhe sikur ?qielli të përmbyset?.

Në inagurmin e ndërtesës se Vettingut ka folur edhe Genta Tafa,kryetarja e komisionit të Pavarur të kualifikimit.

Ajo u shpreh se procesi i Vettingut do të hedhë dritë mbi drejtësinë. Mes të tjerash Tafa u shpreh se hapi i parë do të jetë kontrolli i dosjeve të pasurisë së gjyqtarëve./CityNews

Lajmet e fundit nga