LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reformë për ujin e pijshëm/ Përgjegjësi penale për ata që vjedhin

30 Tetor 2017, 08:33, Aktualitet CNA

Në fjalën e ti në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar me grupin e PS, kryeministri Edi Rama tha se buxheti 2018 do të mbështesë reformën e ujit, për të cilën tha se do të ketë të njëjtat masa si për energjinë elektrike.

Kreu i qeverisë theksoi se do të ndërmerren masa penale për të gjitha ata që vjedhin ujin e pijshëm dhe do të ketë prerje masive të lidhjeve të paligjshme.

Gjithashtu Rama tha se do të jepet një afat kohor disa muaj për rregullimin e marrëdhënieve ligjore dhe më pas do të ndërmerret një aksion masiv për prerjen e lidhjeve të paligjshme dhe penalizimin e atyre që vjedhin ujin e pijshëm./ CityNews

Lajmet e fundit nga