LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Windows 11 sjell "Phone Link" në iPhone tuaj  

3 Mars 2023, 14:49, Tech CNA

Windows 11 sjell "Phone Link" në iPhone tuaj  

Microsoft po ndërmerr hapat e parë për të lidhur iPhone me Windows 11 dhe njoftoi se Windows Insider i aplikacionit Phone Link tashmë mbështet iPhone.

Versioni fillestar që do të shohin Insajderët është vetëm për sinkronizimin e thirrjeve, mesazheve dhe kontakteve nga iPhone i tyre në PC-në e tyre Windows 11. 

Këto janë fillimisht vetëm njoftime, pa aftësinë për t'iu përgjigjur mesazheve në grup ose për të dërguar media. Megjithatë, ky është vetëm hapi i parë drejt një integrimi më të thellë.

Sipas Microsoft, vetëm një përqindje e vogël e Insajderëve do ta shohin këtë opsion këtë javë dhe pamja paraprake do të shtrihet në më shumë Insajderë gradualisht, pasi kompania do të mbledhë reagime nga grupet fillestare të përdoruesve./Përshtatur nga CNA.al

 

Lajmet e fundit nga