LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

YouTube po sjell një veçori të re në platformën e tij muzikore  

24 Shkurt 2023, 16:46, Tech CNA

YouTube po sjell një veçori të re në platformën e tij

Google ka njoftuar se së shpejti do të shtojë një veçori të re në YouTube Music. 

Bëhet fjalë për Podcast-et , të cilat tashmë janë pjesë përbërëse e shumë shërbimeve të transmetimit, duke qenë se kanë marrë përsipër vitet e fundit, veçanërisht me Spotify .

Lajmi u soll për publikun nga Kai Chuk i YouTube duke thënë për The Verge se Podcast-et do të jenë të disponueshme së shpejti. Vlen të theksohet se ato do të jenë të disponueshme për abonentët Premium të platformës, por edhe për ata që nuk paguajnë (niveli pa pagesë), por që dëgjojnë me reklama.

Ndër të tjera, Kai Chuk i tha The Verge: Nëse dikush dëshiron të shikojë një podcast, ne kemi zgjidhjen. Nëse nga ana tjetër dikush dëshiron të dëgjojë një podcast, ne duhet të kemi një përvojë të shkëlqyer edhe për këtë.

Deri më tani nuk dihet nëse Google do të sjellë podkaste origjinale që do të jenë të disponueshme vetëm në platformën e saj, por në vend të kësaj pretendon se do të fokusohet te krijuesit dhe përdoruesit e YouTube.

Nuk e dimë saktësisht se kur do të publikohen podkastet në YouTube Music./Përshtatur nga CNA.al

 

Lajmet e fundit nga