LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Instagram sjell ndryshimin e radhës/ Zbuloni më shumë për opsionin e ri të rrjetit social

22 Shkurt 2023, 18:27, Tech CNA
Instagram sjell ndryshimin e radhës/ Zbuloni më shumë për
Foto ilustruese

Ju mund të keni vënë re statuse të reja të çuditshme që shfaqen së fundmi në Instagram.

Është një veçori e re e njohur si “Shënime” në Instagram, të cilat janë postime të shkurtra të bazuara në tekst.

Cila është veçoria e ndarjes së shënimeve në Instagram?

Veçoria e Shënimeve është një lloj tjetër i përmbajtjes që zhduket si tregimet në Instagram.

Në vend që të mbështetet në fotot tuaja ose imazhet e bukura, ai mbështetet në tekst të thjeshtë.

Mund t'ju bëjë të mendoni për ditët e vjetra të statusit të MSN.

Funksioni ju lejon të postoni mesazhe të shkurtra për miqtë tuaj.

Por duhet të jetë i shkurtër, pasi ju lejon të vendosni një maksimum prej 60 karakteresh.

Ju mund t'i ndani ato me njerëzit që zgjidhni, duke përfshirë miqtë tuaj të ngushtë ose ndjekësit e ndërsjellë.

Ata mund t'u përgjigjen mesazheve tuaja dhe të kenë një festë sekrete për 24 orë.

Opsionin do ta gjeni të vendosur në krye të kutisë suaj të DM.

Siç e përshkroi Meta idenë: "Notes ju jep një hapësirë ??personale për të ndarë përditësimet si postime të shkurtra me tekst me njerëz të caktuar, të cilët më pas mund t'u përgjigjen atyre duke përdorur mesazhe në Instagram".

A kanë të gjithë akses në funksionin e ri?

Funksioni tani është i disponueshëm për të gjithë pasi filloi si një test i kufizuar vitin e kaluar.

Çfarë thonë përdoruesit për opsionin e ri?

Edhe pse është një mënyrë e mirë për t'u lidhur lehtësisht me miqtë dhe për të ndarë statuse sekrete, disa nuk janë shumë entuziastë për funksionin e ri.

Lajmet e fundit nga