LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A njofton "Instagram"-i kur fotografoni "story"-t e një personi?

19 Shkurt 2023, 18:17, Tech CNA
A njofton "Instagram"-i kur fotografoni "story"-t e një
Foto ilustruese

Mendohuni dy herë përpara se të bëni një screenshot një personi në Instagram. Instagram nuk jep një njoftim kur postimi i dikujt është marrë me screenshot. Aplikacioni gjithashtu nuk u tregon përdoruesve kur dikush tjetër ka bërë një screenshot të storyve të tyre.

Kjo do të thotë që fansat e Instagramit mund të marrin fotografi të fshehta të profileve të tjera pa e ditur ndonjëherë përdoruesi tjetër.

Në vitin 2018, Instagram provoi një veçori ku përdoruesit mund të shihnin se kush po fotografonte historitë e tyre. Por ky opsion u hoq pas pak kohësh.

A njofton Instagram kur bëni një screenshot nga një postim?

Jo, Instagram nuk dërgon njoftime kur fotografoni një postim.

Nuk ka asnjë mënyrë që një person mund ta dijë nëse ju keni fotografuar postimin e tij.

A njofton Instagram kur ju fotografoni mesazhet në Instagram?

Kjo është një tjetër çështje pasi bëhet fjalë për mesazhet direkte në Instagram.

Nëse një përdorues tjetër ju dërgon një foto ose video që zhduket përmes mesazheve në aplikacion dhe ju e fotografoni, ai do të njoftohet.

Por marrja e screenshotëve nga ekrani i përmbajtjeve të tjera përveç fotografive dhe klipeve të zhdukura në mesazhe nuk do të rezultojë në një njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga