LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xiamo 13 Pro mbërrin në Europë

8 Shkurt 2023, 16:06, Tech CNA

Xiamo 13 Pro mbërrin në Europë

Xiaomi 13 Pro ka dalë në treg muajin e kaluar në Kinë dhe lajmi i mirë është së shpejti ai do të mbërrijë në Europë.

Xiaomi 13 Pro do të prezantohet në një konferncë që mund ta shikojnë të gjithë në Kongresit Botëror të Celularëve në orën 18.00 të pasditës përmes rrjeteve sociale të Xiaomi-t.

Le t'ju kujtojmë diku këtu, se Xiaomi 13 Pro vjen me Snapdragon 8 Gen 2 SoC me 12 GB RAM dhe 512 GB memorie.

Ai përdor MIUI 14 bazuar në Android 13 dhe ka një ekran LTPO OLED 6.7 inç, i cili mbështet paralelisht 120 Hz. 

Vlen të përmendet se ekrani i tij normalisht mbështet përmbajtjen Dolby Vision dhe HDR10+.

Kamera selfie është 32MP, ndërsa në anën e pasme kemi një treshe kamerash me 50.3MP në atë qendrore, si dhe dy sensorë të tjerë 50MP për shkrepjen e fotove. 

Xiaomi 13 Pro vjen me një bateri 4,820Mah dhe mbështet karikimin me tela 120W, si dhe karikim me valë 50Ë dhe karikim të kundërt me valë 10W./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga