LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“TikTok” lë në hije “Facebook” dhe “Instagram”/ Renditet në listën e "Top-20" e markave më të mëdha në botë

22 Janar 2023, 10:58, Tech CNA
“TikTok” lë në hije “Facebook” dhe
Foto ilustruese

"TikTok" ka lënë në hije të gjitha rrjetet sociale duke u renditur në "Top-20" e kompanive dhe markave më kryesore në botë.

Platforma sociale, "TikTok" renditet në vendin e 10-të në listë duke lënë pas "Facebook", "Instagram", "WhatsApp" apo "Wechat".

Pas "TikTok", renditet "Facebook", në vendin e 14-të në listë, ndërsa WeChat renditet e 20-të.

Më tej "Instagram" renditet e 26-të në listë.

Pra, sa i përket renditjes, në 20 kompanitë më kryesore në botë, dy kompani të mediave sociale i përkasin Kinës, si "TikTok" dhe "Wechat", ndërsa "Facebook" i përket SHBA-së./ CNA.al

“TikTok” lë në hije “Facebook” dhe

Lajmet e fundit nga