LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-I kaloi pritshmëritë/ "Flex In & Out", celulari i ri i Samsung, së shpejti në treg

21 Janar 2023, 14:23, Tech CNA

Foto-I kaloi pritshmëritë/ "Flex In & Out", celulari i

Si pjesë e shfaqjes së teknologjisë CES 2023, Samsung zbuloi një ekran të ri që do të lejojë telefonat inteligjentë të ardhshëm të palosen dhe të kryejnë një rrotullim 360 gradë.

Duke hyrë në detaje, Samsung Display prezantoi ekranin e tij të ri "Flex In & Out" në The Verge , duke vënë në pah disa imazhe që tregojnë karakteristikat e tij dalluese  në karahasim me ekranin e Samsung Galaxy Z Fold 4 aktual.

Ekrani i ri i Samsung do të paloset nga të dyja anët. Kjo praktikisht do të thotë se nuk ka nevojë të ketë një ekran të dytë të jashtëm kur celulari është i palosur. 

Nga ana tjetër, kjo lë më shumë hapësirë ??për një bateri më të madhe, sensorë më të mëdhenj të kamerës dhe pajisje të tjera, pa pasur nevojë që pajisja të ketë më tepër gjerësi. 

Avantazhi i dytë është se falë mbulimit të ri, kjo rrudhë në mes nuk do të jetë më e dukshme kur pajisja hapet në 180 gradë.

Samsung nuk ka njoftuar ende  se kur mund të presim teknologjitë e saj të reja në pajisjet e disponueshme komerciale./ CNA.al

 

Foto-I kaloi pritshmëritë/ "Flex In & Out", celulari i

Lajmet e fundit nga