LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Një ndryshim do të ndodhë në celularin tuaj/ “Meta” sjell risinë për përdoruesit e tij

21 Janar 2023, 14:04, Tech CNA

Një ndryshim do të ndodhë në celularin tuaj/

“Meta” ka sjellë një risi të re për përdoruesit e aplikacioneve të tij.

Tashmë një cilësi e re që do të vihet re në celularin e gjithëkujt lidhet me versionin e ri të "Accounts Center", i cili do t’i japë përdoruesve mundësinë të menaxhojnë të gjitha cilësimet për Instagram, Facebook dhe Messenger nga një vend i vetëm. 

Shtimi i llogarive tuaja nuk do të jetë automatik dhe do t'ju duhet ta bëni manualisht. 

Por nga atje mund të menaxhoni informacionin personal, fjalëkalimet, sigurinë, reklamat që shfqaqen, pagesat dhe lejet që ka çdo aplikacion në telefonin tuaj.

Qendra e rinovuar e llogarive ka filluar tashmë të shpërndahet për përdoruesit në mbarë botën, por gradualisht. Kjo është përpjekja më e madhe e Metës për t'i bërë aplikacionet e saj edhe më të lidhura që nga fillimi i Qendrës së Llogarive në 2020./ CNA.al

Lajmet e fundit nga