LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Twitter has probleme teknike/ Limiton postimet në platformë

9 Shkurt 2023, 08:19, Tech CNA
Twitter has probleme teknike/ Limiton postimet në platformë
Foto ilustruese

Disa përdorues të Twitter nuk kanë qenë në gjendje të postojnë në Tëitter pasi uebfaqja ka patur probleme teknike.

"Ju jeni mbi kufirin ditor për dërgimin e Tweets", ishte mesazhi që disa prej përdoruesve kanë marrë nga media sociale.

Faqja e internetit për gjurmimin e ndërprerjeve DownDetector raportoi defektin pak para orës 22:00.

Elon Musk ka shkurtuar fuqinë punëtore të Twitter gjatë muajve të fundit që kur  bleu platformën tetorin e kaluar për 44 miliardë dollarë.

Muajin e kaluar, shefi i Tesla dhe SpaceX tha se Twitter kishte rreth 2,300 punonjës më pak.

Për muaj të tërë, ekspertët kanë paralajmëruar se shkurtime të tilla të thella mund të shkaktojnë probleme teknike, megjithëse nuk është ende e qartë nëse reduktimi i numrit të punonjësve ishte shkaku për ndërprerjen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga