LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

100 herë më shumë se çmimi origjinal/ Iphone i 2007 shitet në ankand për 63 mijë dollarë

21 Shkurt 2023, 14:17, Tech CNA
100 herë më shumë se çmimi origjinal/ Iphone i 2007 shitet
Foto ilustruese

Një iPhone i vitit 2007 është shitur për më shumë se 63,000 dollarë në një ankand. Është çmimi më i lartë për të cilin është shitur një iPhone origjinal.

Më shumë se 15 vjet më parë, Apple shiti iPhone origjinal për 599 dollarë. Pajisja ishte fillimisht e disponueshme me 4 GB ose 8 GB hapësirë dhe një kamerë 2 megapiksel dhe një ekran 3.5 inç.

Sarah Jackson raportoi për "Insider" se iPhone i veçantë i shitur në ankand i përkiste Karen Green, një artiste tatuazhesh kozmetike në New Jersey. Green iu dhurua iPhone, por ajo nuk e hapi kurrë sepse ishte e lidhur me një kontratë Verizon, e cila nuk ishte e disponueshme për iPhone.

Green mendoi të shiste iPhone gjatë viteve, por e mbajti atë derisa kontaktoi LCG Auctions në tetor pasi mësoi se një tjetër iPhone i gjeneratës së parë nga viti 2007 u shit për gati 40,000 dollarë.

Ankandi u hap më 2 shkurt dhe u mbyll më 19 shkurt. Shtëpia e ankandeve i tha Insajderit se Green kishte një "pjesë vërtet unike me një histori të mrekullueshme pas saj"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga