LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Twitter në "krizë"/ 200 punonjës pushohen nga puna gjatë fundjavës

27 Shkurt 2023, 08:27, Tech CNA
Twitter në "krizë"/ 200 punonjës pushohen nga puna
Foto ilustruese

Valë e re pushimesh nga puna në "Twitter".

Sipas raportimeve nga "New York Times", të paktën 200 punonjës, rreth 10% e fuqisë punëtore aktuale të kompanisë, u pushuan nga puna gjatë fundjavës.

Shkurtimet kanë prekur menaxherët e produkteve, shkencëtarët e të dhënave dhe inxhinierët që punojnë në mësimin e makinerive dhe besueshmërinë e faqes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga