LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zgjedhjet e lira, kryefjala e politikës”/ Zbardhet takimi i Tabakut me Yuri Kim, çfarë u diskutua

27 Shtator 2022, 17:55, Politikë CNA
“Zgjedhjet e lira, kryefjala e politikës”/ Zbardhet takimi i
Jorida Tabaku e Yuri Kim

Është zbardhur takimi mes deputetes Jorida Tabaku dhe ambasadores Yuri Kim.

Me anë të një postimi në Twitter, Tabaku u shpreh se luftimi i korrupsionit, krimit të organizuar; zgjedhjet e lira dhe të ndershme duhet të jenë kryefjala e politikës.

“Sot diskutova me ambasadoren amerikane në Shqipëri prioritetet e procesit të integrimit ????????, rëndësinë e përfshirjes së drejtësisë.

S’ka rrugë tjetër veç përmbushjes së kushteve për të sjellë ndryshimin: Luftimi i korrupsionit, krimit të organizuar; zgjedhjet e lira dhe të ndershme duhet të jenë kryefjala e politikës!”, shkruan ajo./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga