LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama: S’do të japim më leje për fshatrat turistikë që nuk ofrojnë argëtim për fëmijët

27 Shtator 2022, 12:12, Politikë CNA

Rama: S’do të japim më leje për fshatrat

Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin se nuk do të japë leje për fshatrat turistikë që nuk ofrohet argëtim për fëmijët

Ai tha se do të bëjë çmos që të jepet komponenti i hapësirës për fëmijët, ndërsa theksoi se Qeveria po ngre një strukturë të posaçme për kalendarin e sezonit.

“Kemi shumë boshllëk sa i përket dimensionit të kulturës, historisë dhe argëtimit, sidomos për fëmijët. Kemi një sezon turistik për të mëdhenjtë ku fëmijët janë zgjatim i bishtit të çadrës. Kjo kërkon një adresim. Nuk do të japim më leje për fshatrat turistikë, ashtu siç do të bëjmë çmos që të jepet komponenti i hapësirës për fëmijët, por nga ana tjetër po ngremë një strukturë të posaçme për të gjithë kalendarin e sezonit.

Fjalën sezon turistik dua ta heqim nga fjalori. Shqipëria do të jetë turistike 365 ditë të vitit, kjo është sfida”, theksoi kreu i qeverisë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga