LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Situata po nxehet”/ Boçi: Protestat do të jenë në shumë forma, e dimë si fshihet Rama te ndërkombëtarët

26 Shtator 2022, 22:31, Politikë CNA
“Situata po nxehet”/ Boçi: Protestat do të jenë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, theksoi se arma e vetme për të rrëzuar regjimin është protesta.

I ftuar në studion e Çim Pekës, tha se situata po nxehet dhe se protestat do të jenë në shumë forma, pasi kërkojnë me ngulm të rrëzojnë qeverinë.

Ndër të tjera, Boçi u shpreh se krimi është i lidhur me politikën dhe se tashmë dinë se me kë flet Rama dhe si fshihet ai te ndërkombëtarët. 

"Do funksionojë. Protesta është arma kryesore e jona, kjo është pjesa e qytetarisë, ky është komunikimi me publikun, protesta në shumë forma. Funksionon. Situata po nxehet.

Duam dhe kërkojmë me ngulm që me qytetarët të përmbysim situatën, të rikthejmë demokracinë që ka rënë. Kjo është betejë finale e çdo qytetari.

Krimi është i lidhur me politikën. E dimë me kë flet Rama e çfarë interesash shpërndan, e dimë si fshihet te ndërkombëtarët. Realiteti, do griset perdja e propagandës, sepse ka dalë çdo gjë", tha Boçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga