LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Duhet aksion opozitar përtej partive”/ Shehi: Nuk mundet Rama vetëm me Berishën dhe Metën

26 Shtator 2022, 17:15, Politikë CNA
“Duhet aksion opozitar përtej partive”/ Shehi: Nuk mundet Rama
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka deklaruar në Euronews Albania se duhet ndërtuar një aksion opozitar që kalon përtej partive.

Sipas Shehit, duhen më shumë vota për të mundur Edi Ramën sesa aleanca Berisha-Meta.

 “PD deri tani e ka harxhuar energjinë se kush është, foltorja apo grupi tjetër dhe kjo ne nuk na avantazhin. Ka shenja brenda opozitës shumë pozitive që duan të rezistojnë kundër këtij regjimi, që mundet ta thyejnë. Duam të ndërtojmë një aksion opozitar që kalon përtej partive që thërret të gjithë popullatën brenda. Ne na duhen shumë vota për të mundur Edi Ramën sesa aleanca Berisha-Meta.

Nëse këtu nuk do të jenë vetëm dy partitë por do jenë dhe parti të tjera, unë kam shpresë të madhe.  Nëse lëvizja opozitare reduktohet vetëm me binomin Berisha-Meta, nuk do të mjaftojë. Opozitën e bën një frymë, jo numri i partive. Unë gjykoj se nëse nuk përfshihen qytetarët, kosto është shumë e madhe”,  tha Shehi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga