LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Kur voton për herë të tretë të njëjtin mashtrues ordiner’/ Ish-deputeti nxjerr videon epike

24 Shtator 2022, 20:18, Politikë CNA
‘Kur voton për herë të tretë të njëjtin
Edi Rama

Ish-deputeti Myslim Murrizi, ka shpërndarë në rrjetet sociale një video komike, duke e paralelizuar me realitetin politik në vendin tonë.

Kur mashtrohesh për herë të tretë radhazi dhe voton të njëjtin mashtrues ordiner, dhe të duket sikur po luan, trullosesh e bie në tokë shkruan Murrizi krahas videos.

Postimi i plotë:

Kur mashtrohesh per here te trete radhazi dhe voton te njenjtin mashtrues ordinere, pasi je “ kenaqur” dy heret e para e te eshte dukur sikur po luan, trullosesh dhe bie ne toke e nuk te mbajne gjunjet

Dhe po nuk ke vene mend akoma, heren e katert do te duket shalqiri pupel kur te hash ne koke nje gjyle hekuri te lyer me vija vija si shalqi

Apo jemi “ kokeforte” ne si popull e nuk kemi gale se çfare na hedhin ne koke ata qe tallen me ne prej shume vitesh????

Edhe po u rrezuam ose po u trullosem ne nuk ankohemi

Mjafton te qeshin e te kenaqen ata qe vene ne prove koken tone me çdo lloj topi

Une mendoj qe shprehja qe perdorim shpesh kur nxehemi dhe zihemi me njeri tjetrin e i themi me inat: tu beft pushka top duhet te zevendesohet me shprehjen: tu befta koka TOP…/CNA.al

Lajmet e fundit nga