LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Doktori u arrestua si kartel droge”/ Kryemadhi: Në burg duhej të ishin njerëzit e inceneratorëve

24 Shtator 2022, 14:22, Politikë CNA

“Doktori u arrestua si kartel droge”/ Kryemadhi: Në burg duhej

Deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar për arrestimin e mjekut Fitim Marku te Spitali i Traumës.

Kryemadhi ka dënuar mënyrën se si është bërë arrestimi i mjekut si të ishte pjesë e kartelit të drogës.

Sipas saj të arrestuar duhej të jenë qeveritarët e inceneratorëve, jo doktorët, mësuesit e profesionistët.

“Dje qeveria ka arrestuar një doktor për korrupsion, ndërkohë që vazhdon të furnizojë me paratë e shqiptarëve korrupsionin masiv me inceneratorët. Doktori u arrestua si kartel droge, kurse qeveria drejton një kartel korrupsioni nga zyrat e taksapaguesve.

Absurdi i shëndetësisë falas të Ramës, është se sot shqiptarët po harxhojnë më shumë për tu kujdesur për shëndetin dhe korrupsioni është rritur. Duhet dhënë fund korrupsionit në shëndetësi, por kjo kërkon trajtim me pagë dinjitoze.

Duhet të rrisim pagat e doktorëve, mësuesve, administratës, që ata të mos kenë nevojë për të parë qytetarët nga duart. Të gjithë shqiptarët kanë nevojë për paga më të larta, ndaj vendi ka nevojë urgjente për të krijuar më shumë vende pune të mirëpaguara, çfarë do të ndalonte edhe emigrimin masiv.

Të arrestuar duhet të jenë qeveritarët e inceneratorëve, jo doktorët, mësuesit e profesionistët”, shkruan Kryemadhi në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga