LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Ballës e Ramës/ Veliaj shfrenon gjuhën në emision: Nuk më ha thebi fare për PD-në

23 Shtator 2022, 22:06, Politikë CNA
Pas Ballës e Ramës/ Veliaj shfrenon gjuhën në emision: Nuk
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka shfrenuar fjalorin mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për Partinë Demokratike.

Veliaj tha në emisionin “Log” të Endri Xhafos se nuk i ha thebi fare për PD-në dhe nuk e ka fare në radar të djathtën. Ai i cilësoi demokratët si mosmirënjohës dhe bukëshkalë.

“Më ke vënë në një pozitë që të flas për një parti që nuk më ha thebi fare po as nuk i kam fare në radar se janë njerëz që kanë qenë mosmirënjohës me të huaj që i kanë ndihmuar, kanë qenë bukëshkalë me shqiptarë që i kanë ndihmuar dhe kur ti nuk shkon në zgjedhje dhe tregon një indiferentizëm… këta njerëz nuk kanë respekt për popullin e tyre, ti më thua pse s’kanë respekt për Sorosin”, theksoi Veliaj.

Ndërkohë, kujtojmë se ditën e djeshme kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, nuk e përmbajti fjalorin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha, në Kuvend.

Po ashtu, edhe kryeministri Edi Rama në emisionin “Opinion” reagoi ashpër kur u pyet për çiftin Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga