LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erion Veliaj ngre akuzën e fortë/ PD është financuar nga Soros, i ka paguar rrogat

23 Shtator 2022, 21:44, Politikë CNA

Erion Veliaj ngre akuzën e fortë/ PD është financuar nga

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka ngritur akuza të forta se Partia Demokratike është financuar nga George Sorosi.

Veliaj tha në emisionin “Log” se PD-në Soros e ka ndihmuar të themelohet dhe të paguajë rrogat.

Sipas tij, PD është treguar mosmirënjohëse me Sorosin, ashtu si me qytetarët.

“Është e provuar që Fondacioni Soros ka ndihmuar PD të themelohet, të paguajë rrogat, të themelojë pluralizmin, gazetat e para dhe shumë anëtarë të shoqërisë Civile, u shpreh ai, ndërsa përmendi edhe njëherë statistikat për financimin e PD-së.

“Me statistikë, financiarisht në Shqipëri është mbështetur Partia Demokratike dhe ndoshta disa parti të vogla”, nënvizoi kryebashkiaku i Tiranës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga