LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ngatërron ‘Shtëpinë e Lirisë” me partinë e Metës

23 Shtator 2022, 13:16, Politikë CNA

Berisha ngatërron ‘Shtëpinë e Lirisë” me

Në konferencën e sotme për shtyp, kreu i PD-së, ndër të tjera ka folur edhe për bashkëpunimin me Ilir Metën, në kuadër të protestave.

Por teksa paralajmëronte se në vjeshtë do të ketë protesta, revolta e mosbindje civille, Berisha ka ngatërruar “Shtëpinë e Lirisë” të PD-së me “Partinë e Lirisë”, të Ilir Metës.

“Nuk rezulton asnjë lloj rivaliteti. Takime bëhen, janë publike dhe jopublike. Jam i bindur që me Shtëpinë e Lirisë (ngatërrohet" me  Partinë e Lirisë do ketë marrëdhënie shumë të mira dhe bashkërendim shumë të mirë. Sezoni që vjen, jemi në të njëjtën valë, do ndërmarrim të gjitha hapat e nevojshëm për suksesin e protestave tona”, theksoi kryedemokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga