LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo vjeshtë të jetë vjeshtë grevash, protestash e revoltash”/ Berisha sërish me paralajmërime

23 Shtator 2022, 13:12, Politikë CNA

“Kjo vjeshtë të jetë vjeshtë grevash, protestash e

Ish-kryeministri Sali Berisha sërish ka folur sot për protesta të opozitës.

Ai nuk ka dhënë një datë për nisje të protestave, por sipas tij, kjo do të jetë vjeshtë protestash e grevash.

“Sali Berisha dhe PD do të bëjë gjithçka që kjo vjeshtë të jetë vjeshtë grevash, protestash, revoltash paqësore, mosbindje civile.

Ky është kushti më themelor për të kthyer vendin në normalitet.

PD-ja është e gatshme.

Pakënaqësia dhe revolta është shumë e lartë.

Pritshmëria e tyre është shumë e madhe”, është shprehur Berisha.

Më tej ai ka garantuar se nuk do të përsëritet opozita e Lulzim Bashës.

“Nuk do përsëritet opozita e Bashës. Nuk jemi në atë fazë. Duhet të bëjmë shumë punë për grevat, protestat, mosbindjen civile. Natyrisht duhet organizim.

Do të fillojmë betejën me Edi Ramën dhe Edi Rama e ndjen këtë”, ka thënë më tej ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga