LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përfshirë në skandalin e lobimit rus/ Lulzim Basha shfaqet krah grave të 8 janarit

U përdorën nga Basha si truproja, por ishte ndërhyrja e policisë me gaz lotsjellës që i shpetoi nga Berisha dhe turma

23 Shtator 2022, 17:55, Politikë CNA

I përfshirë në skandalin e lobimit rus/ Lulzim Basha shfaqet krah

Pas raportimeve të mediave ndërkombëtare për lobimin rus, ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gratë që protestuan më 8 janar.

Në këtë takim ka qenë e pranishme edhe bashkëshortja e Bashës, Aurela.

Lajmin e ka konfirmuar një nga gratë e 8 janarit që ishte e pranishme një takim.

Drita Lamaj ka publikuar në rrjetet sociale disa foto nga takimi, teksa kërkon të lihet pas e shkuara dhe të rikthehet Lulzim Basha në krye të PD-së.

I përfshirë në skandalin e lobimit rus/ Lulzim Basha shfaqet krah

 “Sot në në një takim të ngrohtë, të grave të cilat ishin brenda në selinë qendrore Partia Demokratike e Shqipërisë në dt. 8 Janar 2022 dhe kryetarin Lulzim Basha.

Takimi u karakterizua nga bashkëbisedim i sinqertë, ku spikati dëshira për të lënë të shkuarën në skajin më të errët të historisë së PDSH dhe shikimin nga e ardhmja duke përkrahur rikthimin e kryetarit Lulzim Basha”, shkruan ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga