LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga agresioni iranian, kriza energjetike dhe "Ballkani i Hapur"/ Zbardhet biseda mes Ramës dhe Nuland

24 Shtator 2022, 10:28, Politikë CNA

Nga agresioni iranian, kriza energjetike dhe "Ballkani i Hapur"/

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës në New York ka takuar nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA-së, Victoria Nuland.

Rama ka zbardhur bisedën me zyrtaren e lartë amerikane.

"Me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, Victoria Nuland, për agresionin iranian dhe planin e përbashkët të fuqizimit të mbrojtjes kibernetike; portin e ri tregtar të Durrësit dhe bazën e re ushtarake detare; krizën energjitike dhe solidaritetin mes vendeve të aleancës pro Ukrainës për përballimin e saj; rolin e Shqipërisë në rajon, 'Ballkanin e Hapur' si platformë paqeje dhe nevojën për përparim thelbësor në dialogun Kosovë-Serbi", shkruan Rama në rrjete sociale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga