LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Ballukut, edhe Veliaj shuan zërat për rivalitet/ Njihemi prej 20 vitesh

24 Shtator 2022, 15:49, Politikë CNA
Pas Ballukut, edhe Veliaj shuan zërat për rivalitet/ Njihemi prej 20
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe zv.kryeministrja Belinda Balluku

Pas zv.kryeministres Belinda Balluku, edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë zërat për rivalitet.

Veliaj rikonfirmoi se ai do të jetë kandidati i PS-së për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e ardhshme, ndërsa theksoi se mes tij dhe Ballukut nuk ka konkurrencë për këtë post.

Ai deklaroi se me ministren ka miqësi prej 20 vitesh dhe çdo ditë shkëmbejnë mesazhe.

“Unë dhe Belinda njihemi ka 20 vite dhe nuk ka ditë që nuk kemi shkëmbyer mesazhe. Unë, Belinda dhe Rama kemi ambicie ta çojmë vendin sa më lart. Do jenë kallo të forta ata që do luten dhe ne nuk do kemi debate”, tha mbrëmjen e kaluar kryebashkiaku socialist në emisionin “Log”.

Ndërkohë, kujtojmë se disa ditë më parë, Balluku shprehu mbështetje për Veliajn në garën për Tiranën.

“Do ta mbështes Veliajn për mandatin e tretë në krye të Bashkisë së Tiranës”, deklaroi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga