LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lulin e keni parë të ikë nga vilat në Roling Hills”?/ Veliaj i përmend sërish Bashës pasurinë

24 Shtator 2022, 15:28, Politikë CNA

“Lulin e keni parë të ikë nga vilat në Roling

Kreu i Partisë Socialiste të Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një takimi me drejtuesit e rinj të PS-së, nuk e ka kursyer opozitën.

Pasi ka thumbur kreun e PD-së, Sali Berisha, dhe kreun PL-së, Ilir Meta, për ikjen e shqiptarëve është ndalur edhe te Lulzim Basha. 

Kryebashkiaku Erion Veliaj u është rikthyer deklaratave të tij të mëparshme për Bashën, kur i ka përmendur 4 vilat, dy në Lalëz dhe dy në kompleksin Rolling Hills në periferi të Tiranës.

“Pyetja që kam unë është kjo: Si nuk ikën asnjëri nga Gjiri i Lalëzit? Keni parë njeri nga opozita të ikë nga Shqipëria? Po Lulin e keni parë të ikë nga vilat në Roling Hills? E keni parë Ilir Metën të ikë nga Lalzi? Përkundrazi, rri më shumë atje sesa kudo tjetër në Shqipëri. Pra, Shqipëria është më e mirë të jetosh kur je drejtues i opozitës”, deklaroi Veliaj.

Basha më herët e ka mohuar për vilën në Rolling Hills, madje pati paralajmëruar padi ndaj Veliajt./CNA.al

Lajmet e fundit nga