LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, akuza qeverisë/ “Dështim spektakolar në menaxhimin e ujit”

25 Shtator 2022, 12:20, Politikë CNA

Meta, akuza qeverisë/ “Dështim spektakolar në menaxhimin e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka akuzuar qeverinë se ka dështuar në menaxhimin e sektorit të ujësjellës-kanalizimeve.

Sipas Metës, përgjegjësi për këtë dështim është kryeministri Edi Rama.

Të gjithë do të preken nga vendimet e fundit pavarësisht nga demagogjia e qeverisë. Pasojat e vërteta dhe më të rënda, përfshi edhe vendimin e fundit për rritjen marramendëse të çmimit të energjisë, vijnë si rezultat i mungesës së përgjegjësisë së një artisti që ka 10 vjet që ka marrë lejen në fushën e vjedhjes dhe korrupsionit. Asnjë justifikim nuk qëndron. Le të marrim në konsideratë situatën me menaxhimin e ujit të pijshëm, i cili ka edhe ai efektin e vet në këtë dështim të çështjes së energjisë. Dështimet e jashtëzakonshme në këtë sektor, pavarësisht se premtoi që do garantonte 24 orë ujë, janë spektakolare. Uji për të cilin nuk merren të ardhurat është shumë i lartë, 67% e tij, humbet ose vidhet nga keqmenaxhimi”, tha Meta./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga