LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas takimit me ambasadoren amerikane/ Meta shfaqet entuziast

26 Shtator 2022, 09:11, Politikë CNA
Pas takimit me ambasadoren amerikane/ Meta shfaqet entuziast
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Disa ditë më parë, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta takoi ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Që prej asaj dite Meta ka zbutur gjuhën, ndërsa sot ka shpërndarë një mesazh të ish-presidentit të SHBA, Ronald Regan.

Kreu i PL-së pretendon se ky fjalim i Regan tregon rrugëzgjidhjen për situatën në të cilën ndodhet sot vendi ynë.

““We the People”, fjalimi i jashtëzakonshëm i Presidentit Ronald Regan tregon shumë qartë rrugëzgjidhjen edhe për situatën e rëndë në të cilën ndodhet sot vendi ynë.

Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum. 

Është populli ai që i tregon i Qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t'i shpëtojë llogaridhënies”, shkruan Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga