LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet lokale/ Boçi: Rama s'ka kandidatë, por ushtri që e keqpërdor!

26 Shtator 2022, 21:24, Politikë CNA
Zgjedhjet lokale/ Boçi: Rama s'ka kandidatë, por ushtri që
Luçiano Boçi

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, ka komentuar mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, aksionin opozitar dhe zgjedhjet lokale sonte në "Syri TV".

Teksa po diskutohej për zgjedhjet lokale, Boçi tha se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë kandidat, por ka nga pas një ushtri që e keqpërdor, duke nisur nga administrata, policia dhe patronazhistët.

"Rama nuk ka kandidatë për zgjedhjet, por ka administratën, policinë, patronazhistët. Prapa kandidatëve, ka një ushtri që keqpërdoret, është antiligjore. Parimi themelor është zbatimi i votës.

Ne duhet të nxjerrim ato kandidatë që kanë pranueshmëri brenda strukturës mbi mesataren, një kandidat që do të jetë garues dhe konkurrues. Lufta politike është shumëplanëshe."-tha Boçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga