LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Po lodhet duke vjedh”/ Berisha ‘i qan hallin’ Ramës: Harxhon 4 milionë për arka dhe vazo

27 Shtator 2022, 17:49, Politikë CNA
‘Po lodhet duke vjedh”/ Berisha ‘i qan hallin’
Sali Berisha

Kreu i PD, Sali Berisha, nga Gramshi ku po mban takimin e radhës me demokratët, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama, se për të kënaqur syt e tij, po shpenzon plot k mln euro për një instalacion druri në oborrin e Kryeministrisë.

“Vetë për oborrin e brendshëm të Kryeministrisë të cilin e sheh vetëm ai, blen 4 milion intalacion arka druri dhe vazo, për të kënaq xhepat e tij në radhë të parë, se 4 mln nuk shkon kurrë ajo dhe për të kënaq syt e tij se zotëria po lodhet shumë, po lodhet duke vjedh, nga mgjesi gjer në darkë”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga